CaPRieS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mustafa Denizli isyan etti

Mustafa Denizli isyan etti Empty Mustafa Denizli isyan etti

Mesaj  adems Salı Ara. 02, 2008 11:54 am

Mustafa Denizli isyan etti 5481_9226_sondakika002

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, her hafta içinde yaptığı olağan basın toplantılarını bu kez hafta başına çekerek Fenerbahçe derbisinin hemen ardından, sıcağı sıcağına değerlendirmelerde bulundu ve yapılan eleştirilere cevaplar verdi.

Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleşen toplantıda, Beşiktaş'ın iyi oynadığını herkesin kabul ettiği halde faturayı kendisine kesmek isteyenleri anlamadığını ifadene eden Denizli, futbolcularına da haksızlık yapıldığını belirtti.

Denizli şöyle konuştu:

"Fenerbahçe ile oynadığımız derbi maçtan sonra Beşiktaş takımının ve de futbolcularının haketmedikleri bir eleştiri ile karşılaştıklarını gördüm. Ortaya çıkan hava Beşiktaş rakibiyle sanki kendi sahasında mücadele etmiş. Karşısındaki değerli rakibi sanki 10 kişi mücadele etmiş.

Hocası korkakmış gibi ifadeler kullanıldı. Tüm kamuoyu demek ki Beşiktaş'ın ne kadar büyük takım olduğunu kabul ediyor. Biz büyük bir takımız ve şampiyonluğun da en büyük adayıyız. Derbi maçta bizi üzen bir çok hadise var. Kaybettiğıimiz için tabii ki üzgünüz. Ortaya koyduğumuz mücadeleden hiç bir şekilde üzüntü duymadım, tam tersine kıvanç duydum. Taraftarın , camianın moral değerini yıpratmaya yönelik haberler yapılıyor. Buna müsaade etmeyeceğiz. Hiç bir Beşiktaşlı, hiç kimse Beşiktaş'ın oynadığı futboldan endişeye kapılmadı. Göreve başladığımız günden itibaren şampiyonluk için buradayız dedim. Hedefte sapma yok, tam tersi daha da güçlü bir şekilde bu düşüncemizi gerçekleştireceğiz. Bundan sonra içeride ve dışarıda oynayacağımız maçlarda taraftarın desteği devam etmeli, edecektir de.

Beşiktaş'ın iyi oynadığından bahsediyolar ama faturayı bana kesiyorlar. Beşiktaş'ın iyi oynadığından özellikle 10 kiyi kaldıktan sonra çok iyi mücadele ettiğinden söz eden arkadaşlarımız var ama faturayı Mustafa Denizli'ye keseriz diyorlar. Biz hayatımız boyunca futbollla ilgili verdiğimiz kararlarda haklı haksız çok fatura ödedik. bunu herkes öyle bilsin. Fatura ödemek bu görevden bulunan herkesin yaşayacağı bir hadisedir. Ama o faturayı ödemek için o ödemeyi hak etmek lazım. Biz çoğu kez neyin ne zaman konuşulacağını, hangi eylemin içinde olunacağı herkesden iyi biliriz, kimse merak etmesin.

Türkiye'de teknik adamların da formsuz olabileceği sözünü Türk futbol dünyasına sokan insanım ben. Öyle birşey hissedersem bunu açık açık söylerim. Şu anda kendimi çok çok iyi hissediyorum ve verdiğim kararlarında son derece sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü benim işim dışardan gelecek eleştirilere cevap vermek değil, önce takımımla ilgili sağlıklı kararlar vöermek.bu karaları da sağlıklı vermek için büyük çaba sarf ediyorum. Bunu ben de biliyorum yaşadığım ve çalıştığım insanlar da biliyor. O bakımdan bu konuda müsterihiyiz. Şampiyonlukların nasıl kazanıldığını bilen bir insanım. Takımım kazandığı zaman da eleşitirilebilir. Bireysel hataların içinde bulunan futbolcularım hiç bir şekilde bu yenilgilerin sorumlusu olarak tutulmayacaktır. Şimdiye kadar da tutulmamıştır. Hiç bir futbolcu bu hatanın içinde ben varım diye kahrolmayacaktır. Biz olaya bütün olarak bakıyoruz. takımımızın iyi yolda olduğunu pozitif şeyler yaptığını rahatlıkla söyleyebilirim. En verimli dönemimdeyim. Bu maratonda içeride ve dışarıda kayıplar olabilir. Bir çok şeyi en ince detayına kadar değerlendiriyoruz"

Tello'nun sakatlığı konusunda da açıklamalarda bulunan Denizli, "Tello'nun oynayacak durumda olduğundan bahsediliyor. Bu doğru değildir. Önce futbolcularımın sağlığından sorumluyum. Sahaya süreceğim futbolcunun %100 sağlıklı olması birinci tercihimdir. Cuma günü yaptığımız antrenmandan sonra Tello'nun durumunu değerlendirdik. Özellikle topa vuruşlarında zorlanıp zorlanmadığınıa baktık. O'nu 18 kişilik kadroya alacağımı söyledim. Bütün futbolcular derbide görev almak ister. Bunu hissetmemek zaten futbolcunun değerini kaybeder. Özellikle yumuşak doku zedelenmelerinde bir gün bile önemlidir. Ama tam iyileşmeyince sahaya süremedik" dedi.

FENERBAHÇE'YE DE HAKSIZLIK EDİLİYOR

Denizli, kadronun farklı olabileceğini , taktiğin farklı olabileceğini yazan ve söyleyenler için de şu sözleri sarfetti:

"Şu anda kendimi çok iyi olduğunu hissediyorum. Kararları da sağlıklı aldım. Taktik ve sahaya diziliş konusunda şöyle veya böyle oynansaydı diye yazıyorlar. Biz bunu biliyoruz. Efendim şu, şu, şu niye oynamadı. Bu , bu bu niye oynadı. Bunları sizler kadar biz de biliyoruz. Örneğin holosko niye ilk 11'de değil. Onun yerine oynayan Serdar Özkan kötü mü oynadı. Kötü bir oyuncu mu ? Serdar Özkan'ı herkes beğeniyor. Ama rakibi yok saymak hiç hoş değil. Tercihlerim Beşiktaşlılarda hayal kırıklığı yaratmasın. Fenerbahçe'nin kanatlardan iyi olduğunu yazdılar maçtan önce, ama maç 11'e 11 oynadığı sürelerde kanatlardan gelen bir tek tehlikesini gördük. Holosko ve Bobo girdikten sonra etkili ataklarımız var. Ki yorgun olan bir takımım vardı. Burada Fenerbahçe'ye de haksızlık ediliyor. Fenerbahçe gibi büyük bir takıma karşı 10 kişi kalıp yeniliyorsak, bu duruma rağmen iyi futbolumuz alkışlanıyorsa bu bizim büyüklüğümüzdendir. Bu böyle devam edecek. Ne mutlu bana ki, Beşiktaş gibi bir camianın başında oylan biri olarak, bize 90 dakika rakip olan takımın taraftarları tarafından ayakta alkışlandım. Ben orada Mustafa Denizli olarak değil, Beşiktaş teknik direktörü olarak alkışlandım. Fenerbahçe taraftarına sonsuz teşekkür ediyorum. Fenerbahçe Yönetimine de bir kez daha teşekkür ediyorum. Soyunma odasına kadar geldiler, misafirperverliklerini ve dostça davranışlarını gösterdiler.

Denizli, son olarak üzerine basa basa iddiasını dile getirirken; "Taraftarımızın hiç endişe getmesine gerek yok, kaybettiklerimiz şampiyonluğumuza engel olmayacaktır. Sözün kısası budur" diyerek sözlerini tamamladı.

adems

- Similar topics